Corrent jako koncept "drone money"

Corrent jako koncept "drone money"

Stále více odborníků na ekonomii, na bankovnictví, na kryptoměny, matematiků, filozofů, ale i obyčejných zvědavců, se mě ptá, co to vlastně je ten corrent (COR)

Odpověď má několik rovin, na které lze odpovědět v čase:
  1. co byl corrent když jsem no navrhl, 
  2. je corrent dnes a 
  3. co by měl být zítra,
"Corrent je fiat měna obohacená o smart contracts",

a zároveň dle angažovanosti posluchače:

"Corrent je něco jako elektronický potravinový lístek",

nebo konkrétně: 

"Corrent je koruna česká s nastavitelnou směnitelností",

a obecně:

"Correnty jsou drone money",

a v kontextu projektu Corrency:

"Corrent je elektronická zůčtovací jednotka pro projekt Corrency.".

Mé oblíbené prolínání analogového a digitálního světa tak způsobilo, že se do Kyjova dostala první verze "měny / platebního instrumentu" corrent, jehož omezená směnitelnost (jako forma smart contracts). Byla inspirována neefektivitou distribucí podpor, které označujeme za "helicopter money". Uvažoval jsem, jak zacílit tuto distribuci pomocí smart contracts tak, aby vládní podpory efektivně, transparentně a rychle stimulovaly poptávku a začal jsem tomu říkat "drone money".

Z důvodu podpory MPO a požadavku na extrémně rychlé zrealizování pilotu, jsem původní koncept "měny" s opakovaným použitím a dalšími finesami světa lokálních, komoditních, časových měn, rozhodl maximálně zjednodušit tak, aby corrent splňoval naše pravidlo lowtech, tedy, aby byl dostupný celému spektru evropské populace a především občanům bez ohledu na jejich přístup k digitálním technologiím a vzdělání. 

Corrent ve verzi 1.0 pro Kyjov jsme maximálně zjednodušili, abychom myšlenku dokázali vysvětlit, odkomunikovat a otestovat. Corrent verze 2.0 je sice již navržen a promyšlen, ale ještě není důvod ho publikovat; ti co vytváří složité systémy, přesně ví proč.

Očekávám, že se objeví mnoho dalších měn s omezenou směnitelností, které ponesou označení drone money a vlastně se na to těším, protože cesta ke Correntu verze 3 bude ještě vzrušující. 

Chcete vědět víc?
Zůstaňte naladěni.

Pepe, 2021-05-30


Logo corrent

#corrency #hackthecrisis #corrent #dronemoney #spolutozvladneme #helicoptermoney #wecanmakeittogether #drone #helicopter #money #smartcontracts #smart #contracts #fiat #currency #covid #cor #lowtech #dronovepenize #dronove #penizeKomentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Serial Provedu!

EEGG.gallery manifest verze 1.0